цахим код: 3534688 шийдсэн

Авто зам, талбай 2022-10-19 09:17 үзсэн: 43
5-7а байрны гадна талбайд газар ухаж шугам солих, тохижилтын ажил хийсэн. Бетонон авто зогсоол ...
5-7а байрны гадна талбайд газар ухаж шугам солих, тохижилтын ажил хийсэн. Бетонон авто зогсоол байсан газарт газар ухаад шороогоор булчихаад л орхисон. Энд байсан хашлага хайсыг бүгдийг буулгасан. Шугам солих ажлаа хийчихээд хашлага хайс, авто зогсоол зэргийг дахин хийлгүй орхисноос хүмүүс орж гарахдаа бүдэрч унах, хүүхдүүд унаж гэмтээд байна. Үүнийг өмнөх байсан шиг болгож засуулах талаар Эрдэнэт-Ус ОНӨХК, ХТГ зэрэг байгууллагуудад мэдэгдсэн ч ямар ч арга хэмжээ авахгүй байсаар байна. Үүнийг яаралтай хийлгэж өгнө үү.