цахим код: 5691991 шийдсэн

Авто зам, талбай 2022-11-09 17:11 үзсэн: 39
Хөтөлийн баруун талын карьерээс сүүлийн 4 жил том оврын машинууд шороо зөөж энэ хавийн замыг ...
Хөтөлийн баруун талын карьерээс сүүлийн 4 жил том оврын машинууд шороо зөөж энэ хавийн замыг маш их эвдэж, тоос шороо, шавар, шавхай болгож зам их эвдэрлээ. Хүүхдүүд ч тоглож, орж гарч чадахгүй байдалтай хэдэн жил боллоо. Шороо авсан нүхээ эргэж булдаггүй, нөхөн сэргээлт хийдэггүй, ухсан нүх рүү нь хүмүүс хогоо аваачиж асгаж хогийн цэг бий болдог зэрэг асуудлууд бий болсоор байгааг Яргуйт багийн иргэд аймгийн төр, захиргааны байгууллагуудад олон удаа мэдэгдэж зохицуулах хүсэлт тавьж байсан боловч ямар ч арга хэмжээ авахгүй өнөөдрийг хүрлээ. Цаашид энэ асуудалд онцгой анхаарч нөхөн сэргээлт хийх, шороо зөөх ажлыг зогсоох, эвдэрсэн замыг засах арга хэмжээг яаралтай авмаар байна.